Twilight Turkiye Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 

Dead Poets Society(Ölü Ozanlar Derneği)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sLn

MesajKonu: Dead Poets Society(Ölü Ozanlar Derneği)   C.tesi Eyl. 06, 2008 10:43 pm

Dead Poets Society

1950'lerin Welton Akademisi ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating'in okula atanmasıyla çok şey değişecektir...

Keating öğrencilerine ders kitaplarını yırtıp atmalarını, kalıplaşmış düşünce şekillerinden uzaklaşmalarını ve hayatlarını dolu dolu yaşamalarını öğütlemesiyle okulun statükocu tavrına son derece zıt bir profil çizmektedir. Öğrencilerini şiir ve nitelikli edebi yapıtlarla tanıştıran Keating onların pek çoğu üzerinde derin bir etki yaratır ve onların geleceğe dair hayallerinin şekillenmesini sağlar.

Elbette Keating'in yaklaşımının okul yönetimi tarafından farkedilmesi ve üstüne gidilmesi uzun sürmeyecektir. Fakat okul müdürü Nolan Keating'i okuldan uzaklaştırma kararı aldığında hayatlarını değiştirdiği öğrencileri Keating'i savunmak için harekete geçerler.

1989'da dört dalda Oscar'a aday olan Ölü Ozanlar Derneği, Tom Schulman'a En İyi Senaryo ödülünü getirmişti.

______________________________________________________________________________________________

çok güzel bi filmdir ilk izlediğimde çok etkilenmiştim
Kullanıcı profilini gör
diadem

MesajKonu: Geri: Dead Poets Society(Ölü Ozanlar Derneği)   C.tesi Eyl. 13, 2008 12:54 am

filmini izlemedim ama kitabını aldım daha bitirmesemde okumaya başladım güzel görünüyo beğenirsem filmide izlerim Smile

But you think that I can't see
What kind of man that you are
If you're a man at all
Well I figure this one out on my own
I'm screaming I love you so
My thoughts you can't decode
Kullanıcı profilini gör

Dead Poets Society(Ölü Ozanlar Derneği)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MUSTAFA FEHMİ KUBİLAY....(DEVRİM ŞEHİDİ)